mag3 toptips header

3 ważne wskazówki, jak uniknąć awarii na drodze

Opublikowano dnia 17 października 2021 - 5 minuty czytania

Każdy kierowca, który doświadczył awarii drogowej, wie jak jest to stresujące, kosztowne i czasochłonne – ale również że można tego uniknąć!

 

Naprawa na poboczu może kosztować cztery razy więcej niż naprawa w warsztacie! Trzeba czekać na holowanie (stracony czas), na części (więcej straconego czasu) i jeszcze na naprawę w trybie awaryjnym (a to jeszcze więcej straconego czasu!). Co więcej, ciężarówki i przewożone przez nie towary mają przestój, co stanowi poważny cios dla zysków. 
 

Oto 3 wskazówki, jak zaoszczędzić czas i pieniądze!

 

michelin site blocs texte astuces

 

Planuj z wyprzedzeniem

Dzięki podstawowemu serwisowi zapobiegawczemu, możesz zaoszczędzić nawet 50%* na naprawach, zwiększyć ogólny poziom bezpieczeństwa oraz wydłużyć żywotność floty.

Przeszkol kierowców i serwisantów, aby upewniali się, że pojazdy są „zdatne do jazdy” przed każdą podróżą i po niej. Weryfikacja widocznych uszkodzeń i ciśnienia w oponach przed jazdą i po niej jest nie tylko korzystna z punktu widzenia oszczędności paliwa i ogólnego zużycia, ale może również zapobiegać wystrzałom, które stanowią aż 25%* awarii. 

Serwis zapobiegawczy obejmuje również wizualne sprawdzenie innych kluczowych obszarów, takich jak:

  • lusterka,
  • wycieraczki,
  • przednia szyba,
  • hamulce,
  • poziom oleju,
  • poziom płynu chłodzącego,
  • światła

w celu zidentyfikowania drobnych problemów, zanim mogą stać się poważne.
Planowanie serwisu i napraw poza godzinami pracy może jeszcze bardziej skrócić przestoje.

michelin site blocs texte astuces2 pl

 

Szukaj oznak

Chociaż nie wszystkim awariom można zapobiec, to wielu z nich można. Naucz swój zespół, jak rozpoznawać kluczowe oznaki podczas jazdy. Na przykład migotanie świateł podczas pracy na biegu jałowym może sygnalizować problem z alternatorem lub akumulatorem, a przegrzanie może sygnalizować problemy z chłodnicą, które, jeśli nie zostaną usunięte, mogą prowadzić do poważnych problemów z silnikiem. Czasami sygnały mogą być tak wyraźne, jak migająca kontrolka „sprawdź olej”. 

Chociaż łatwo jest odłożyć sprawę „do jutra”, wyciek oleju może spowodować awarię silnika, a nawet spalenie innych części pojazdu.

 

michelin site blocs texte astuces3 pl

 

Miej gotowy plan

Nawet najlepiej utrzymany pojazd może się zepsuć, dlatego ważne jest, aby kierowcy floty wiedzieli, co zrobić, gdy utkną na poboczu drogi. Bezpieczeństwo kierowcy i innych przejeżdżających pojazdów ma najwyższe znaczenie. Kierowcy powinni wiedzieć, do kogo zadzwonić, jak zaklinować koła lub w inny sposób zabezpieczyć pojazd oraz powinni znać zasady bezpieczeństwa na poboczu.

Wraz z rozwojem technologii coraz powszechniejsze stają się również procedury serwisu zapobiegawczego. To oparte na danych podejście do serwisu opiera się na czujnikach pokładowych i zaawansowanych systemach cyfrowych, które automatycznie wykrywają problemy, zanim te się pojawią, zamawiają części z wyprzedzeniem, planują lepiej naprawy oraz lepiej przydzielają czas serwisantom i kierowcom.

Niezależnie od tego, czy kierowca opiera się na czujnikach, czy na własnych pięciu zmysłach, wynik końcowy pozostaje taki sam: przewidywanie problemów zminimalizuje awarie i utrzyma pojazd w ruchu !

 

 

 

mag3 toptips highlight

 

 

Michelin ONCall: usługa naprawy opon

Ponieważ nigdy nie powinieneś wystawiać cierpliwości klientów na próbę, nic nie powinno powstrzymywać Twojej floty od jazdy.

Odkryj naszą usługę naprawy opon dla samochodów ciężarowych, która łączy w sobie prostotę, szybkość i wydajność. W przypadku incydentu na drodze w Europie zwykły telefon lub kliknięcie utrzymuje pojazd w mobilności!

 

Korzystasz z nieaktualnej wersji przeglądarki.

Nie wspieramy już tej wersji przeglądarki. Oznacza to, że niektóre funkcjonalności strony mogą nie działać poprawnie.

Zaktualizuj swoją przeglądarkę do nowszej wersji lub otwórz stronę korzystając z innej przeglądarki.

Firefox 78+
Edge 18+
Chrome 72+
Safari 12+
Opera 71+