PL Background photo mining 10 Mining and quarries

Usługi – kopalnie i kamieniołomy

Gdy usługi ponoszą produktywność

Wybór opon Michelin na wyposażenie floty maszyn pracujących w kopalniach i kamieniołomach, to wybór opon o osiągach uznanych na całym świecie. To także możliwość skorzystania z porad naszych ekspertów służących Ci radą we wszystkich obszarach związanych z oponami i ich eksploatacją i towarzyszących Ci w terenie w celu optymalizacji ich użytkowania.

Wybierając Michelin, wybierasz dostęp do szeregu usług, które służą jednemu celowi: zapewnieniu, że każdego dnia będziesz wykorzystywał cały potencjał opon Michelin, będących produktami zawansowanymi technologicznie.

Analiza rzeczywistych warunków jazdy i użytkowania opon w zakładzie, zdalne inspekcje opon i obsługa przez cały okres eksploatacji, zarządzanie oponami do flot pojazdów, recykling i odzysk surowców z zużytych opon... Oto usługi oferowane przez firmę Michelin i jej partnerów na całym świecie.

PL Logo pressure advisor service Help and Advice

PRESSURE ADVISOR

Nasze narzędzie online, w którym sprawdzisz właściwe ciśnienie w oponach pracujących w kopalniach i kamieniołomach.

Trwałość, zarządzanie recyklingiem i odzyskiem surowców z zużytych opon

Narzędzia podnoszące trwałość

Zespoły Opon Przemysłowych Michelin służą radą i zaleceniami, pomagając naszym partnerom w ograniczeniu emisji dwutlenku węgla ich zakładów. Eksperci terenowi Michelin dysponują narzędziami, którymi mierzą parametry, takie jak rzeczywiste obciążenie maszyn, wyprofilowanie tras (wzniesienia, zjazdy, zakręty itp.) oraz cykle jazdy (przyspieszenia, hamowanie itp.), dzięki czemu mogą oszacować emisje dwutlenku węgla opon.

System MEMS (patrz wyżej) umożliwia zdalne kontrolowanie ciśnienia i temperatury w oponach w czasie rzeczywistym, pozwalając na optymalizację zużycia opon, a tym samym ograniczenie przestojów maszyn i wozideł, zmniejszenie nakładu prac związanych z obsługą opon i zapewnienie większego bezpieczeństwa operatorów.

Dzięki tym narzędziom Twoje opony będą działać dłużej, a odziaływanie firmy na środowisko będzie mniejsze.

Recykling i odzysk surowców z zużytych opon

Wszędzie, gdzie to możliwe, Michelin wspiera i pomaga w tworzeniu struktur zajmujących się zbiórką i recyklingiem zużytych opon. Opony przemysłowe, w zależności od rozmiaru, można objąć tymi samymi kanałami odzyskiwania surowców, co wszystkie pozostałe typy opon. Zużyte opony wykorzystuje się już jako alternatywne paliwo w elektrociepłowniach, kotłach przemysłowych, spalarniach, cementowniach itp. W Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich 10 lat jako alternatywne źródło energii wykorzystano ponad 150 mln opon.

Z zużytych opon pozyskuje się surowce mające liczne zalety, dzięki którym znalazły szereg zastosowań. Znajdziemy je w uszczelnieniach, jako wypełnienie w robotach ziemnych czy w ekranach akustycznych. Są również dodawane do asfaltu, ponieważ podnoszą trwałość nawierzchni i ograniczają hałas generowany przez poruszające się pojazdy.

Opony nadające się do naprawy

Wszystkie przemysłowe opony Michelin można naprawiać, o ile pozwala na to jakość uszkodzenia. Wszelkie naprawy muszą być wykonywane przez profesjonalny serwis, dzięki czemu będziesz mógł przedłużyć trwałość swoich opon.

Korzystasz z nieaktualnej wersji przeglądarki.

Nie wspieramy już tej wersji przeglądarki. Oznacza to, że niektóre funkcjonalności strony mogą nie działać poprawnie.

Zaktualizuj swoją przeglądarkę do nowszej wersji lub otwórz stronę korzystając z innej przeglądarki.

Firefox 78+
Edge 18+
Chrome 72+
Safari 12+
Opera 71+