why michelin

Zrównoważone rozwiązania Michelin w zakresie transportu

Oferta lepszej drogi ku przyszłości dla wszystkich klientów biznesowych

Michelin pragnie być Twoim partnerem w zakresie zrównoważonej mobilności

Transport towarowy, pasażerski, wewnętrzny, budownictwo, przemysł wydobywczy, rolnictwo i wiele innych obszarów zastosowań. Czy jesteś klientem biznesowym? Niezależnie od branży, w której działasz, Michelin ma w swojej ofercie szeroką gamę produktów i usług dostosowanych do Twoich potrzeb. Od ponad stu lat Michelin współpracuje z klientami biznesowymi, dążąc ku bezpieczniejszej, czystszej, bardziej dostępnej i wydajniejszej mobilności. W naszym dążeniu do postępu kluczową rolę odgrywają zespoły działów badawczo-rozwojowych Michelin. To właśnie dzięki gromadzonej od dziesięcioleci wiedzy i doświadczeniu tworzymy z pasją technologie spełniające coraz wyższe standardy w zakresie osiągów opon.

Abstract science. Hand holding brain digital network and light bulb inside on networking connection in the city background. Idea and imagination. Creative and inspiration. Innovation technology

DARK picture innovation why michelin

Abstract science. Hand holding brain digital network and light bulb inside on networking connection in the city background. Idea and imagination. Creative and inspiration. Innovation technology

Innowacyjność jest na trwale wpisana w cele Grupy Michelin. Wykorzystujemy cały zakres naszego know-how, aby nasze produkty cechowały się trwałością i zapewniały bezpieczeństwo i mobilność. W naszej bogatej ofercie klienci biznesowi znajdą odpowiednie opony, projektowane tak, aby spełniały najwyższe standardy w zakresie bezkompromisowych i długotrwałych osiągów. Grupa Michelin będzie współpracować z Twoją firmą, abyś mógł osiągać jeszcze lepsze wyniki dzięki mocnym, niezawodnym i trwałym oponom do różnorodnych zastosowań. Z Michelin masz możliwość dokonania właściwego wyboru, który nie tylko spełni wymagania finansowe Twojej firmy, ale będzie także wyjątkowym sposobem na obniżenie zużycia paliwa.

Wybierając Michelin, otrzymujesz do dyspozycji szeroką gamę usług klasy premium podnoszących produktywność i wydajność zakładu. Należą do nich między innymi usługi w zakresie konserwacji opon i monitorowania ciśnienia, rozwiązania wspomagające, nie wspominając o najnowszych zdobyczach technologii połączonych cyfrowo opon.

Jeśli jesteś przewoźnikiem, menadżerem floty pojazdów, kierowcą tira, autobusu czy ciężarówki na placu budowy, zajmujesz stanowisko kierownicze w transporcie towarowym lub pasażerskim, rolnictwie, górnictwie, kamieniołomach czy jakiejkolwiek innej gałęzi przemysłu, skorzystaj z innowacyjnych usług Michelin. To efektywne narzędzia pomagające w prowadzeniu firmy, optymalizacji i większej kontroli nad kosztami przedsiębiorstwa, a także przynoszące oszczędność czasu i podnoszące bezpieczeństwo pracy.

Kolejną niezwykle ważną kwestią, która dotyczy nas wszystkich jest ochrona środowiska. To priorytetowy obszar do poprawy. Od wielu lat Grupa Michelin dokłada wszelkich starań, aby ograniczyć swój wpływ na środowisko. Nasze zespoły terenowe współpracują z rolnikami nad rozwojem technologii, które będą jeszcze lepiej chronić glebę i pomagać w prowadzenia gospodarstw.


Dzięki niskim oporom toczenia, nasze opony pomagają firmom transportowym ograniczać emisję CO2 i obniżać zużycie paliwa. Nasze opony projektujemy tak, aby zapewniały trwałe osiągi od nowości do dopuszczalnego poziomu zużycia*, po którym można byłoby poddać je bieżnikowaniu. W ten sposób Grupa Michelin ogranicza zużycie surowców i realizuje założenia bardziej zrównoważonej mobilności.

* Dopuszczalny poziom zużycia może być różny w poszczególnych krajach i segmentach użytkowania

image1

MICHELIN TIRE MONITORING DIGITAL INSPECTION

PL Edito image sustainable Help and Advice

Utrzymuj firmę na najwyższych obrotach z pojazdami w ciągłej gotowości do pracy w każdych warunkach drogowych, niezależnie od pogody. Produktywność i wyniki z pełną mocą.

Wybierając Michelin, wybierasz bezpieczeństwo i spokój.

Jak transport może być bardziej zrównoważony?
Deklaracja Środowiskowa Produktu (EPD): kamień milowy w realizacji naszych celów na rok 2050

epd logotype basic cmyk byline

Czym jest EPD?

Deklaracja Środowiskowa Produktu – zgodna z normami ISO1425-2010 – to niezależnie zweryfikowany i zarejestrowany dokument, który dostarcza przejrzystych, porównywalnych informacji o wpływie produktu na środowisko w całym cyklu jego życia.

Jakie są cele MICHELIN?

« Od ponad wieku marka MICHELIN nieustannie wprowadza innowacje, aby poprawić mobilność osób i towarów. MICHELIN mocno wierzy, że mobilność, która jest niezbędna dla rozwoju człowieka, może być kompatybilna z szacunkiem dla planety. Dlatego kierujemy i wspieramy profesjonalistów z branży transportowej w przechodzeniu na bardziej czysty transport. Jutro wszystko w MICHELIN będzie zrównoważone »

Florent MENEGAUX, Dyrektor zarządzający MICHELIN

objectives for 2050 pl

W jaki sposób marka MICHELIN zobowiązuje się poprzez EPD?

W 2021 roku marka MICHELIN była pierwszym producentem, który otwarcie informował o wpływie swoich produktów na środowisko.

Niezależnie od celów lub działalności floty transportowej marka Michelin podejmuje odpowiednie działania: 5 opon z 3 głównych gam opon MICHELIN do samochodów ciężarowych zostało już wpisanych do rejestru EPD.

Potrzeba obliczania CPK

CPK (koszt za kilometr*) to proste równanie, które polega na podzieleniu ceny zakupu przez liczbę przejechanych kilometrów.
Opona tańsza o 15%, ale pokonująca o 20% mniej kilometrów wcale nie jest opłacalna.
Zakup opony jest więc inwestycją, którą należy przeanalizować pod kątem osiąganych wyników, gdzie kluczową rolę odgrywa przebieg.

MICHELIN - VIDEO Cost per kilometer - PL

Korzyści płynące z zastosowania modelu Multi-Life:

Jeżeli chcesz jeszcze bardziej zoptymalizować swoją inwestycję, pomyśl o modelu Multi-Life:
Dzięki pogłębianiu i bieżnikowaniu opon można jeszcze bardziej poprawić CPK, nawet o 28% (²).

Nasze zespoły techniczne i handlowe pozostają do dyspozycji, by wspólnie z klientem przeanalizować osiągi opon i zmierzyć uzyskane oszczędności.

Twoje zużycie paliwa

MICHELIN - Animation FUEL PRICE Increase - POL version

Rodzaj opony wpływa na zużycie paliwa

Koszty paliwa stanowią 1/3 Twoich wydatków (³)!

Na zużycie paliwa przez pojazd wpływa kilka czynników: obciążenie, rodzaj drogi, aerodynamika, umiejętności kierowcy, a także właściwości opon.

Educational movie on Rolling Resistance and the fuel consumption impact of your tyre - PL

Opór toczenia przekłada się na zużycie paliwa!

Materiał bieżnika i wysokość bieżnika determinują opór toczenia - dowiedz się dlaczego.

Zmieniając oznaczenie opony z C na B we flocie 50 pojazdów, można zaoszczędzić nawet 65 000 euro (4).
Mniejsze zużycie paliwa w trakcie eksploatacji opon do granicy ich zużycia jest możliwe w wydłużonym okresie dzięki pogłębianiu bieżnika! Naszym celem jest zaoferowanie klientom opon o niskich wartościach oporu toczenia o niskich wartościach oporu toczenia, dostosowanych do potrzeb użytkownika w celu optymalizacji kosztów.

Znaczenie globalnego podejścia opartego na TCO

Podejście TCO (Total Cost of Ownership - całkowity koszt posiadania**) umiejscawia oponę z powrotem na liście wydatków związanych z transportem.
Nawet jeżeli opona stanowi tylko 5% z nich, koniecznie należy im się przyjrzeć z bliska! Analizę tę należy rozszerzyć o wszystkie inne pozycje wydatków, które wpływają na wpływają wybory dokonywane w zakresie opon.

MICHELIN - Co to jest TCO? - PL (long version)

microsoftteams image 47

Zużycie opon i paliwa

Paliwo to największy wydatek w działalności transportowej. Wybierając oponę o niskich wartościach oporu toczenia, zoptymalizujesz zużycie paliwa.

Pojazdy na drodze, nie w warsztacie

Dzięki oponom narzędzia produkcyjne mogą być jeszcze bardziej wydajne, zużywając się więcej, zużywając się lepiej. Wybierając opony klasy premium, o lepszej trwałości i wytrzymałości, Twoje pojazdy spędzą mniej czasu w warsztacie, a więcej w trasie.

Paliwo, naprawy, wpływ na zakup nowych pojazdów, ten element opony, który waży tylko 5%, odgrywa rolę w ponad połowie kosztów operacyjnych, ale także poprawia wydajność pojazdów (³). Nasze zespoły służą pomocą w w podejmowaniu wyborów oraz odpowiednich działań.

Dowód i demonstracja

Podejście marki Michelin do zrównoważonej mobilności można zobaczyć i sprawdzić wszędzie, we wszystkich sytuacjach. Pracując nad trwałością, solidnością, odpornością karkasu i długotrwałą przyczepnością, nawet w przypadku zużytych opon, marka Michelin przyczynia się do zrównoważonej mobilności, która ma sens także dla Twojego portfela oraz dla planety.

Chcieliśmy przedstawić mocniejszy niż słowa dowód chęci aktywnego udziału w bardziej zrównoważonym transporcie – dla Ciebie, bez względu na to, jakiego pojazdu używasz w swojej firmie oraz niezależnie od drogi, którą pokonujesz. W maju i czerwcu 2021 r. marka Michelin przeprowadziła różne demonstracje pod nadzorem firmy DEKRA, aby uzyskać bezstronną i opartą na faktach analizę. Chcieliśmy udowodnić, że żaden kompromis nie jest konieczny: zdecydowanie można połączyć ekonomię i środowisko.

MICHELIN - Sustainable Mobility - 2021 - Consumption demo - POL

Demonstracja zużycia paliwa

Koszty paliwa stanowią ogromną część Twoich wydatków. Pogłębiając opony MICHELIN, przedłużasz ich żywotność i wydłużasz czas, w którym opory toczenia są mniejsze. Zobacz demonstrację przeprowadzoną z oponami MICHELIN X LINE ENERGY, już słynącymi z wpływu na niskie zużycie paliwa (ocena A w oznakowaniu europejskim). Dowiedz się również, jak pogłębianie może pomóc Ci dojechać jeszcze dalej. Zmniejszysz zużycie opon (a co za tym idzie, wydobycie surowców) i zanotujesz oszczędności w budżecie paliwowym.

Demonstracja przyczepności bocznej

Opony MICHELIN są zaprojektowane tak, aby mogły być używane aż do ustawowego limitu zużycia. Ponieważ długa trwałość to tylko pierwszy krok, marka MICHELIN chce zapewnić Ci wysokie osiągi, nawet w przypadku opon zużytych. Sprawdź wyniki porównania przeprowadzonego pod nadzorem firmy DEKRA. Długotrwała przyczepność opon MICHELIN X MULTI służy wsparciem w działalności regionalnej i wszechstronnej.

MICHELIN - Sustainable Mobility - 2021 - Lateral grip demo - POL
MICHELIN - Sustainable Mobility - 2021 - Tread agression demo - POL

Demonstracja odporności bieżnika na agresję

Dzięki oponom MICHELIN czerpać korzyści ze zrównoważonej mobilności możesz nawet w trudnych warunkach. Na placu budowy postaw na solidny wzór bieżnika z karkasem przeznaczonym do bieżnikowania. Rozwiązania grupy Michelin w zakresie bieżnikowania wykazują doskonałe właściwości użytkowe przez cały okres użytkowania. Wytrzymałe bieżniki MICHELIN są przeznaczone do użytkowania przez cały okres życia opony, niezależnie od tego, czy są nowe, czy bieżnikowane. Obejrzyj film demonstracyjny, który pokazuje, że Twoje opony mogą być użytkowane do końca.
W ten sposób ograniczasz częstotliwość kupowania i oszczędzasz, co jest dobre dla portfela. A produkując mniej opon, wydobywamy mniej surowców, co jest lepsze dla planety.

Demonstracja odporności ścianek bocznych

Środowisko miejskie może być trudne dla samochodów dostawczych. Pojazdy stale stykają się z krawężnikami. Nie chcesz być zmuszony dokonywać wcześniejszej wymiany opon z powodu uszkodzenia, gdy wzór bieżnika opon jest nadal w porządku. Dzięki ochronie ścianek bocznych opony MICHELIN Agilis CrossClimate wykazały wysoką odporność w czasie demonstracji przeprowadzonej w Ladoux Track Center (Francja). Ograniczając ryzyko na drodze i konieczność wcześniejszego demontażu, działasz z korzyścią zarówno dla swojego portfela, jak i dla planety.

MICHELIN - Sustainable Mobility - 2021 - Sidewall resistance Agilis 3 & Agilis CrossClimate - POL
partenariat michelin et oe

PL Picto partnership michelin and oe manufacturers Help and Advice

partenariat michelin et oe

Technologie i innowacje

Od ponad 100 lat innowacje i technologie są siłą napędową rozwoju Michelin i motorem Twojej mobilności!

Michelin and original equipment

Michelin i producenci pojazdów

Marka MICHELIN cieszy się uznaniem większości producentów pojazdów w najważniejszych kategoriach pojazdów.

PL eb002236 large

Grupa Michelin

Nie tylko opony. Grupa działająca w wielu obszarach.

Peles in Muntenia region, Romania. Sinaia, Prahova county.

PL peles

Peles in Muntenia region, Romania. Sinaia, Prahova county.

Michelin w Polsce

Obecność Michelin w Polsce.

WZMIANKI PRAWNE

GHG (gazy cieplarniane) – definicja protokołu
(1) ZAKRES 1 Bezpośrednie emisje gazów cieplarnianych ze źródeł należących do firmy lub przez nią kontrolowanych niezależnie od tego, czy źródła są stacjonarne czy mobilne
ZAKRES 2 Emisje GHG z produkcji zakupionej energii elektrycznej, pary i ogrzewania/chłodzenia stosowanego przez firmę.

(2) ZAKRES 3 Emisje generowane w wyniku działalności przedsiębiorstwa, ale których źródła nie są utrzymywane ani kontrolowane przez przedsiębiorstwo. Działalność taka jest podzielona na 15 kategorii, z których osiem reprezentuje łańcuch wartości wyższego szczebla, a siedem niższego szczebla.

(3) GHG Gaz cieplarniany (GHG), który pochłania i emituje energię promieniowania w zakresie podczerwieni termicznej, generując efekt cieplarniany. CO2 to gaz cieplarniany.

(4) Inicjatywa Science Based Targets (SBTi): Inicjatywa Science Based Targets (SBTi) to wiodąca niezależna międzynarodowa organizacja, która zachęca uczestniczące firmy do wyznaczania celów redukcji emisji gazów cieplarnianych (GHG). Partnerzy SBTi: ONZ Global Compact (UNGC) | Projekt ujawniania emisji dwutlenku węgla (CDP) | Światowy Instytut Zasobów (WRI) | WWF (Światowy Fundusz na rzecz Przyrody).

(5) Zobowiązanie Michelin do zerowej emisji netto*, zgodnie ze standardem SBTi Corporate Net-Zero*, oznacza redukcję emisji CO2 z własnej działalności i działalności łańcucha wartości o 90% oraz przygotowanie do długoterminowego wychwytywania i trwałego składowania ilości CO2 odpowiadającej pozostałym emisjom każdego roku.

* Michelin dąży do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r. dla Zakresów 1, 2 i 3, przy czym priorytetem jest początkowo redukcja emisji ze wszystkich zakładów produkcyjnych, operacji transportowych oraz łańcucha dostaw surowców i komponentów. W lipcu 2021 r. Michelin dołączył do kampanii "Race to Zero" i podjął wspierane przez międzynarodowe konsorcjum Science Based Targets initiative (SBTi), United Nations Global Compact i We Mean Business zobowiązanie do wyznaczenia krótkoterminowych (między 2024 a 2034 r.) i długoterminowych (między 2035 a 2050 r.) celów redukcyjnych dla wszystkich trzech Zakresów, z wyłączeniem fazy użytkowania, oraz do neutralizacji emisji resztkowych każdego roku, aby osiągnąć zerową emisję netto nie później niż w 2050 roku. Trzy zakresy są zdefiniowane w Protokole Gazów Cieplarnianych (patrz https://ghgprotocol.org/).
 

Korzystasz z nieaktualnej wersji przeglądarki.

Nie wspieramy już tej wersji przeglądarki. Oznacza to, że niektóre funkcjonalności strony mogą nie działać poprawnie.

Zaktualizuj swoją przeglądarkę do nowszej wersji lub otwórz stronę korzystając z innej przeglądarki.

Firefox 78+
Edge 18+
Chrome 72+
Safari 12+
Opera 71+