post hero 3 tips

3 najważniejsze wskazówki na temat wyboru opon do nowego samochodu ciężarowego

Opublikowano dnia 15 kwietnia 2021 - 2 minuty czytania

Po pierwsze, wyniki symulacji spalania paliwa VECTO1 nie wpływają bezpośrednio na właścicieli flot… jeszcze. Zwróć uwagę na ostatnie słowo – to prawdopodobnie tylko kwestia czasu. Poświęć teraz chwilę i zapoznaj się z dostępnymi opcjami, aby móc dokonać najlepszego wyboru dla swojej floty, bezpieczeństwa i rentowności!

 

michelin site blocs texte astuces

 

Wskazówka nr 1: Porozmawiaj otwarcie z dealerem samochodów ciężarowych i rozważ wszystkie opcje

Jeśli chodzi o nowe przepisy dotyczące zrównoważonego rozwoju, takie jak emisje CO2 i symulacja VECTO, automatyczną reakcją jest natychmiastowe zmniejszenie oporów toczenia, bo mogą one odpowiadać za nawet 30% zużycia paliwa2. Niemniej jednak, dla właścicieli flot, niezależnie od warunków eksploatacji, opony o niskim oporze toczenia nie zawsze są oczywistym wyborem. Należy wziąć pod uwagę wiele innych, równie ważnych, czynników związanych z osiągami opon, a w szczególności trwałość bieżnika i przyczepność. 

W skrócie: wybierz opony, które najlepiej pasują do danego zastosowania i nawierzchni, po których jeździsz (OTR3, regionalne lub lokalne). Nie zapominaj też o potencjalnych oszczędnościach paliwa i redukcji emisji CO2!

 

      

michelin site blocs texte astuces2 pl

Wskazówka nr 2: Upewnij się, że naprawdę rozumiesz, jak działa VECTO

VECTO oblicza zużycie paliwa i emisję CO2 w znormalizowanym środowisku. Oznacza to, że obliczone zużycie paliwa może bardzo różnić się od rzeczywistego. Dlaczego? Ponieważ ogromny wpływ na zużycie mają warunki jazdy i konfiguracja pojazdu. Narzędzie VECTO może jednak bardzo dokładnie porównać efektywność paliwową dwóch różnych opcji opon w określonych warunkach.

W skrócie: opona klasy B powoduje zużycie do 0,6 litra mniej paliwa na 100 km niż opona klasy C.4

 

michelin site blocs texte astuces3 pl

 

Wskazówka nr 3: Już dziś przygotuj się na zrównoważoną przyszłość

Przejście na „zielony” tryb życia jest łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Wybór odpowiedniego stopnia oporu toczenia może w znacznym stopniu – i naprawdę bardzo łatwo – obniżyć emisję CO2 oraz zużycie paliwa.

W skrócie: kupując nowe opony, sprawdź oznaczenia oporu toczenia (RR).

 

ŹRÓDŁA

VECTO : Narzędzie do obliczania energii pojazdu
https://business.michelinman.com/freight-transportation/x-one-tires/save-on-fuel
OTR: Transport długodystansowy (over the road)
4 Wewnętrzna symulacja Michelin przeprowadzona w styczniu 2021 r. przy użyciu narzędzia Komisji Europejskiej do obliczania zużycia paliwa – dla użytkowania w trybie 40% w mieście i 60% na autostradzie. Cena paliwa (olej napędowy) jest szacowana na 1,3 EUR/litr. Szacunkowe oszczędności na 100 000 km przejechanych na oponach

Korzystasz z nieaktualnej wersji przeglądarki.

Nie wspieramy już tej wersji przeglądarki. Oznacza to, że niektóre funkcjonalności strony mogą nie działać poprawnie.

Zaktualizuj swoją przeglądarkę do nowszej wersji lub otwórz stronę korzystając z innej przeglądarki.

Firefox 78+
Edge 18+
Chrome 72+
Safari 12+
Opera 71+