True or false about retread tyres

header retread your tyres

Zoptymalizuj swoją flotę dzięki bieżnikowanym oponom Michelin Remix

Opublikowano dnia 1 października 2023 - 2 minuty czytania

Wymienić zużytą oponę ciężarową czy bieżnikować oponę Michelin? Jeśli opona nadaje się do bieżnikowania, jest to oczywiste. Bieżnikowanie to najlepszy wybór, jeśli chcesz obniżyć cenę za kilometr i wywierać pozytywny wpływ na środowisko. W zależności od stanu opony, bieżnikowanie może wydłużyć jej żywotność poprzez wykorzystanie pełnego potencjału karkasu - w rezultacie otrzymujemy wysokiej jakości oponę bieżnikowaną oferującą te same wysokie standardy jakości i osiągi na drodze, co nowa opona!

Bieżnikowanie opon z Michelin: optymalizacja, trwałość i wydajność

1. Znaczące oszczędności: Bieżnikowanie opon do samochodów ciężarowych znacznie obniża koszty wymiany opon i ma pozytywny wpływ na TCO.
2. Mądry wybór: Bieżnikowanie opon może pomóc zminimalizować wpływ floty na środowisko i wspierać długoterminowe cele zrównoważonego rozwoju.
3. Równoważna wydajność: Opony bieżnikowane zapewniają takie same osiągi jak komplet nowych opon, gwarantując bezpieczną i niezawodną pracę bez uszczerbku dla wydajności.

Bieżnikowane opony Michelin do samochodów ciężarowych: niezachwiane standardy jakości

1. Wydajność na mokro: Opony bieżnikowane Michelin wykazują znakomite osiągi nawet na najtrudniejszych mokrych nawierzchniach, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo na drodze.
2. Opór toczenia: Opony bieżnikowane charakteryzują się tymi samymi imponującymi oporami toczenia, co nowe opony Michelin, zapewniając doskonałe zużycie paliwa od pierwszego do ostatniego kilometra.
3. Poziom hałasu: Opony bieżnikowane posiadają te same właściwości zmniejszające hałas, co nowe opony Michelin, jazda staje się cichsza a hałas drogowy ulega redukcji.
4. Przejrzystość środowiskowa: Zgodnie z rozporządzeniem UE 2020/740, przejrzyste dla środowiska oznakowanie opon bieżnikowanych „zero impact” umożliwia użytkownikom podejmowanie świadomych decyzji dotyczących ich wpływu na środowisko.

 

Bieżnikowanie opon: cztery kroki, które przyniosą korzyści dla budżetu i zminimalizują wpływ na środowisko

Zobacz, że bieżnikowanie jest proste dzięki naszemu Kierownikowi ds. Bieżnikowania opon Michelin, Pierre'owi Montelowi. Postępuj zgodnie z poniższymi czterema kluczowymi krokami, aby skutecznie bieżnikować opony ciężarowe i poznaj rozwiązanie MICHELIN REMIX.

Opona bieżnikowana stanowi trzeci etap w procesie Michelin, po pogłębianiu bieżnika.

Program upcyklingu opon Michelin

cykl opona michelin


Pomiar zużycia opony

ilustracja bieżnikowanie 1 - brak sformułowania

1 - Zmierz zużycie opony

Po pogłębieniu bieżnika nowych opon w celu przywrócenia ich do eksploatacji, następny krok to monitorowanie zużycia za pomocą miernika głębokości bieżnika. Gdy pozostała głębokość bieżnika wynosi od 2 do 3 mm, opona może zostać zdemontowana przez sprzedawcę opon w celu wysłania jej do bieżnikowania.

Warto wiedzieć: Bieżnikowanie polega na wymianie zużytego pasa bieżnika opony na nowy. Wszystkie opony ciężarowe Michelin są przeznaczone do bieżnikowania, czasami kilkukrotnego, pod warunkiem pozytywnej kontroli karkasu. Proces ten, opracowany ponad sto lat temu, zapewnia oponom kilka żyć!


Skontaktuj się ze sprzedawcą opon

ilustracja bieżnikowanie 2

2 - Skontaktuj się ze sprzedawcą opon

Obowiązkiem kierownika floty lub zespołu warsztatu na miejscu jest skontaktowanie się z usługodawcą, w celu bieżnikowania opon, jeśli jest taka potrzeba. Zużyte karkasy opon można następnie przekazać lokalnemu dostawcy, który organizuje odpowiedni proces bieżnikowania opon MICHELIN REMIX.

Zobacz wzory bieżnika

Warto wiedzieć: Po bieżnikowaniu przez Michelin opona ma takie same osiągi jak nowa, a ponadto można ją pogłębić, aby zapewnić jej czwarte życie!


Bieżnikowane opony Michelin Europa

ilustracja bieżnikowanie 3

3 - Wybierz bieżnikowanie opony przez Michelin w Europie

Po zdemontowaniu nowej opony przez wybranego dealera, karkas zostanie odebrany i wysłany do fabryki Michelin w Europie, gdzie zostanie sprawdzony, bieżnikowany, a następnie zwrócony do Twojego usługodawcy. 

Podczas operacji bieżnikowania zarówno bieżnik, jak i ścianki boczne zostaną przywrócone do stanu jak nowe.


Zarządzanie oponami

ilustracja bieżnikowanie 4

4 - Optymalizacja zarządzania oponami

Gdy zdecydujesz się zlecić zarządzanie oponami swojej floty lokalnemu dealerowi, Twoje nowe oraz bieżnikowane opony będą starannie obsługiwane w celu optymalizacji zarządzania przepływem i uniknięcia niepotrzebnych przestojów, jednocześnie zmniejszając koszty wszelkich posiadanych zapasów opon.

Michelin zaleca powierzenie swoich opon wyspecjalizowanemu zaufanemu serwisowi. Dostawca usług zadba o prawidłowe ciśnienie w oponach i zajmie się prewencyjnymi kontrolami bezpieczeństwa opon, abyś mógł w pełni wykorzystać ich potencjał... i wszystkie ich życia!

Warto wiedzieć: Zdecydowanie się na wielokrotne pogłębianie i bieżnikowanie opon może znacznie obniżyć całkowite TCO.


ŹRÓDŁO:

(1) Zmniejszenie zużycia paliwa o 5,6%: wewnętrzne badanie Michelin przeprowadzone w Ladoux (Francja) w maju 2021 r. pod nadzorem DEKRA, porównujące nowe opony MICHELIN X® LINETM ENERGY TM Z2 i D2 315/70 R 22.5 z tymi samymi oponami pogłębionymi (R 5 mm). Wyniki mogą się różnić w rzeczywistych warunkach użytkowania i w zależności od warunków pogodowych, rodzaju drogi, rozmiaru opon oraz stylu jazdy.
(2) Wewnętrzne badanie Michelin w 2010 r. w Ladoux na torze z polerowanego betonu. Wyniki mogą się różnić w rzeczywistych warunkach użytkowania i w zależności od warunków pogodowych, rodzaju drogi, rozmiaru opon oraz stylu jazdy.
(3) Badanie Michelin przeprowadzone na 1 milionie opon dostarczonych do bieżnikowania Michelin Remix w latach 2008 i 2009. Różnica we wskaźniku homologacji pomiędzy bieżnikowanymi i niebieżnikowanymi oponami wynosi poniżej 0,2%.
(4) Mieszanka bieżnika i wzór opon MICHELIN Remix są w dużej mierze takie same, jak te stosowane w nowych oponach MICHELIN. 90% gamy opon MICHELIN Remix wykorzystuje tę samą formę i te same materiały, co nowe opony MICHELIN, co może prowadzić do równoważnych osiągów między oponami MICHELIN Remix a nowymi oponami Michelin. Wewnętrzne oceny przeprowadzone przez Centrum Badań i Technologii Michelin na podstawie opinii klientów zebranych w Europie od 2015 roku.

Korzystasz z nieaktualnej wersji przeglądarki.

Nie wspieramy już tej wersji przeglądarki. Oznacza to, że niektóre funkcjonalności strony mogą nie działać poprawnie.

Zaktualizuj swoją przeglądarkę do nowszej wersji lub otwórz stronę korzystając z innej przeglądarki.

Firefox 78+
Edge 18+
Chrome 72+
Safari 12+
Opera 71+