post hero banner labeling

Najnowsze informacje na temat oznakowania opon

Opublikowano dnia 15 kwietnia 2021 - 2 minuty czytania

1 maja 2021 r. ewolucja norm regulacyjnych przyniesie branży zmiany w oznakowaniu opon. Przeprowadziliśmy wywiad z menedżerem floty i ze sprzedawcą opon, aby poznać ich opinie na temat oznakowania opon do pojazdów ciężarowych.

 

post name pierre labeling

 
Oto, co myśli Pierre:

„Ogólnym trendem w naszej działalności jest udowadnianie, że jesteśmy ekologiczni.”

„Nie wiem wiele o nowym oznakowaniu opon. Muszę przyznać, że po prostu stosuję się do rad mojego lokalnego dealera. Oczywiście ogólnym trendem w naszej działalności jest udowadnianie, że jesteśmy ekologiczni i stale stosujemy praktyki oparte na odpowiedzialności za środowisko.

Kiedy wyposażam moje samochody ciężarowe w opony, zwracam szczególną uwagę na aspekty środowiskowe, ale moje priorytety to użytkowanie i koszty. Jeśli będę miał do wyboru dwie równoważne opony, wybiorę tę z lepszą oceną, ale bądźmy szczerzy – byłbym skłonny zapłacić o 4 procent, ale nie o 10 procent więcej”.

Pierre B., dyrektor hurtowni i firmy opakowaniowej z siedzibą w południowo-zachodniej Francji. Kieruje flotą 40 pojazdów ciężarowych.

 

post name patrick labeling

 

Oto, co myśli Patrick:

„Teraz bardziej niż kiedykolwiek klienci zwracają się do sprzedawców o poradę”
„Jako pośrednik pełnimy ważną rolę doradcy klienta”

„Producenci wspomnieli o nowym systemie oznakowania, kiedy prezentowali swoje produkty na początku roku, ale nie podali szczegółów. Szczerze mówiąc, profesjonaliści nie są tak naprawdę zainteresowani tego typu informacjami, bo często sceptycznie podchodzą do samooceny producenta.

Na przykład niektórzy tani producenci mogą być dla siebie zbyt pobłażliwi. Jeśli chodzi o dokładną i uczciwą ocenę, możemy liczyć tylko na cztery główne światowe marki. Dziś menedżerowie flot ufają tym markom, które cieszą się powszechnym rozgłosem. Jako pośrednik pełnimy ważną rolę doradcy klienta. Czekamy na więcej informacji od producentów na temat nowego oznakowania, którymi następnie będziemy mogli podzielić się z naszymi klientami”.

Patrick Winter-Knecht, dyrektor operacyjny firmy Alsace Pneus et Services posiadającej pięć oddziałów w Alzacji i jedną w Vosges (wschodnia Francja) oraz ponad 40 pracowników.

     

           

   

post european tyre labeling

       

   

Europejski system oznakowania opon to ważny wskaźnik, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze opon, ale nie jedyny.

Europejska klasyfikacja wydajności opon to proste i użyteczne narzędzie, które pomaga porównać opony i wybrać takie, która będą najlepiej pasować do danego zastosowania. Jednak kryteria wydajności ujęte w tym rankingu nie są jedynymi parametrami, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze opon do samochodów ciężarowych. 

Potrzebujesz więcej informacji na temat systemu oznakowania?
Nasze wskazówki i porady znajdziesz tutaj.

Korzystasz z nieaktualnej wersji przeglądarki.

Nie wspieramy już tej wersji przeglądarki. Oznacza to, że niektóre funkcjonalności strony mogą nie działać poprawnie.

Zaktualizuj swoją przeglądarkę do nowszej wersji lub otwórz stronę korzystając z innej przeglądarki.

Firefox 78+
Edge 18+
Chrome 72+
Safari 12+
Opera 71+