Wybór odpowiednich opon do przyczepy rolniczej

Wybór odpowiednich opon do przyczepy rolniczej

Wybór odpowiednich opon do przyczepy rolniczej


Do przyczepy rolniczej w żadnym wypadku nie należy zakładać pierwszych lepszych opon. Ogumienie w przyczepie powinno oferować dobre osiągi, które pozwolą usprawnić prace wykonywane w gospodarstwie. Jakie opony do przyczep rolniczych możemy zaoferować? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Czego oczekuje się od opon do przyczep rolniczych

Ze względu na ważną rolę, jaką przyczepa rolnicza odgrywa w pracach związanych z przygotowaniem gruntu pod uprawę, zrozumiałe jest, że od założonych do nich opon wymaga się całkiem sporo.

Potrzebujesz opon, na których Twoja przyczepa rolnicza bezpiecznie i bezproblemowo dotrze na uprawiane pole. Takich, które po wjechaniu na pole sprostają Twoim oczekiwaniom.

Nie tylko zapewnią świetną trakcję, ale też utrzymają znaczne obciążenie i nie będą nadmiernie ugniatać gleby.

Opony w przyczepie rolniczej muszą utrzymać spore obciążenie, a jednocześnie delikatnie obchodzić się z glebą.

Potrzebujesz opon, które utrzymają znaczne obciążenie i nie będą nadmiernie ugniatać gleby.

Oczywiście po opuszczeniu pola opona powinna szybko samoczynnie się oczyścić, by nie zabrudzić drogi publicznej. Nie wspominając o trwałości – opony do przyczep rolniczych powinny wytrzymać naprawdę wiele, tak by nie trzeba było zbyt często ich wymieniać.

Ważne jest też bezproblemowe regulowanie ciśnienia w oponach przyczepy, gdy zjeżdżasz na pole lub wyjeżdżasz na drogę, tak by zawsze pozostawało na optymalnym poziomie bez względu na nawierzchnię. W dodatku bez wyciągania kompresora, by ręcznie upuścić lub dopompować powietrza.

Wydaje się to niemożliwe? Może trochę, tylko że taka opona już istnieje. Stworzyliśmy ją specjalnie dla Ciebie i nazwaliśmy MICHELIN TRAILXBIB.

Dlaczego właśnie ta opona jest odpowiedzią na wszystkie Twoje potrzeby? Wyjaśniamy to poniżej.

Niezawodne i wydajne ogumienie do przyczep rolniczych

W Michelin Twoje potrzeby traktujemy niezwykle poważnie, również w odniesieniu do opon dla przyczep rolniczych. Oto, do czego opona MICHELIN TRAILXBIB została zaprojektowana:

1 – Dobra trakcja i ochrona gleby

Opona MICHELIN TRAILXBIB jest wyposażona w technologię MICHELIN UltraFlex VF. Dzięki zastosowaniu tej technologii opona może pracować w polu przy obniżonym ciśnieniu, co zwiększa powierzchnię jej styku z podłożem. W rezultacie poprawie ulega trakcja i ograniczone zostaje zjawisko ugniatania gleby.

2 – Jest odporna na przebicie i uszkodzenia mechaniczne

Opona MICHELIN TRAILXBIB otrzymała nowy karkas w standardzie VF (Very High Flexion), dzięki czemu przy niskim ciśnieniu wykazuje się lepszą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Większa trwałość oznacza mniejsze ryzyko przebicia opony, które wiązałoby się z przymusowym przestojem prac.

3 – Znosi duże obciążenie

Całostalowe opasanie w czole opony wzmacnia jej konstrukcję, dzięki czemu opona charakteryzuje się doskonałą nośnością, co pozwala transportować na przyczepie ciężkie ładunki.

4 – Sprawnie się samooczyszcza

Zakrzywiona rzeźba bieżnika i szerokie, rozwartokątne klocki w centralnej części bieżnika usprawniają usuwanie ziemi z opony po opuszczeniu pola. Opony w przyczepie rolniczej oczyszczają się samoistnie podczas jazdy.

5 – Większa trwałość

Specjalne ułożenie klocków bieżnika, przede wszystkim w jego centralnej części, zwiększa trwałość opony i wydłuża jej żywotność. A rzadsza zmiana opon to realna oszczędność.

Opona MICHELIN TRAILXBIB z centralnym żebrowaniem bieżnika to oszczędność pieniędzy

Opona MICHELIN TRAILXBIB z centralnym żebrowaniem bieżnika to oszczędność pieniędzy

6 – Niższe zużycie paliwa

Dzięki odpowiedniej rzeźbie bieżnika udało się też zmniejszyć opory toczenia, co przekłada się na niższe zużycie paliwa i pozwala zaoszczędzić na tankowaniu.

7 – Możliwość regulowania ciśnienia za pomocą systemu CTIS

Opona MICHELIN TRAILXBIB jest kompatybilna z centralnym systemem pompowania opon CTIS*, dzięki któremu możesz regulować ciśnienie w oponach przyczepy rolniczej odpowiednio do jazdy po drodze i pracy w polu.

Ciśnienie w ogumieniu to klucz do sukcesu w wydajnym rolnictwie. Jeśli jest właściwie wyregulowane, prowadzi do oszczędności paliwa i znacznego obniżenia kosztów działalności.

Po zamontowaniu systemu CTIS przyczepa zostaje wyposażona w kompresor połączony przewodami z ciągnikiem. Takie rozwiązanie pozwala z łatwością zmieniać ciśnienie w oponach w przyczepie i ciągniku bez wysiadania z kabiny.

* System CTIS jest dostępny tylko w wybranych krajach. Więcej informacji uzyskasz w autoryzowanym punkcie sprzedaży.

System CTIS pomaga dobrać optymalne ciśnienie w oponach w przyczepie i ciągniku

System CTIS pomaga dobrać optymalne ciśnienie w oponach w przyczepie i ciągniku

Opinia użytkownika

José, rolnik z Francji, wyjaśnia w filmie, dlaczego założył do przyczepy rolniczej opony MICHELIN TRAILXBIB i wyposażył ją w system CTIS oraz jakie korzyści przyniósł mu wybór ogumienia zaprojektowanego specjalnie z myślą o przyczepach rolniczych:

Retour d'expérience : il équipe sa benne de télégonflage PTG et de pneus MICHELIN TRAILXBIB

Zajrzyj do fabryki i zobacz, jak produkujemy opony MICHELIN TRAILXBIB!

Zapraszamy Cię na wirtualne zwiedzanie naszej hiszpańskiej fabryki w Valladolid, gdzie produkowane są opony MICHELIN TRAILXBIB. Przekonasz się na własne oczy, jak powstają wszechstronne, wydajne i przyjazne glebie opony do przyczep rolniczych.

MICHELIN TRAILXBIB - Visite de l'usine de Valladolid

Czy opona MICHELIN TRAILXBIB jest też odpowiednia do zaczepianych maszyn rolniczych?

MICHELIN TRAILXBIB to idealna opona do  przyczepy rolniczej, jednak w naszej ofercie znajdziesz też ogumienie opracowane specjalnie z myślą o maszynach podczepianych do ciągnika. Opona MICHELIN VF XP27 będzie doskonałym wyborem do siewników, kultywatorów, pługów, prasoowijarek i przyczep do transportu balotów. Więcej informacji znajdziesz na stronie „Opony do przyczep i maszyn podczepianych do ciągnika”.

Chcesz się dowiedzieć więcej o naszych oponach do przyczep rolniczych? Wystarczy, że klikniesz link poniżej:

Korzystasz z nieaktualnej wersji przeglądarki.

Nie wspieramy już tej wersji przeglądarki. Oznacza to, że niektóre funkcjonalności strony mogą nie działać poprawnie.

Zaktualizuj swoją przeglądarkę do nowszej wersji lub otwórz stronę korzystając z innej przeglądarki.

Firefox 78+
Edge 18+
Chrome 72+
Safari 12+
Opera 71+