Background em tyre storage Help and Advice
tire stock
Bezpieczne przechowywanie opon
Zalecenia
Opony rolnicze powinny być przechowywane w suchym pomieszczeniu ze sprawną wentylacją, o umiarkowanej temperaturze, osłoniętym przed bezpośrednim oddziaływaniem promieni słonecznych
Opony należy przechowywać z dala od:
- źródeł ozonu (silników elektrycznych, transformatorów, sprzętu spawalniczego itp.)
- wszelkich substancji chemicznych, rozpuszczalników i produktów ropopochodnych, które mogłyby zmienić strukturę gumy
- przedmiotów, które mogłyby uszkodzić gumę (ostrych lub ostro zakończonych przedmiotów metalowych itp.)
- otwartego ognia i rozgrzanych przedmiotów
Opony rolnicze i dętki należy przechowywać w taki sposób, aby uniknąć wszelkich uszkodzeń spowodowanych naprężeniem lub ściskaniem. Opony zamontowane na obręczach nalezy napompować i ułożyć w stosy. Z opon zamontowanych na pojazdach należy usunąć jak najwięcej płynu, którym były napełnione w celu dociążenia i napompować je do o 0,5 bara (7 psi) wyższego od nominalnego ciśnienia robczego.
warning symbol1
Ważne informacje
- Nie pozostawiać opon nieosłoniętych lub zamontowanych na kołach zdjętych z pojazdu bezpośrednio na ziemi przez dłuższy czas. Pracując przy oponach, należy nosić rękawice ochronne.
- Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac przy oponach należy zawsze zdjąć je z obręczy. Zabrania się podgrzewania, spawania bądź lutowania obręczy lub koła z zamontowaną oponą.
- Prawidłowe ciśnienie powietrza w oponach rolniczych należy każdorazowo sprawdzać w tabeli ciśnień Michelin. Użytkowanie opon z zaniżonym ciśnieniem prowadzi do deformacji karkasu, a w rezultacie do skrócenia żywotności opony.
- Zawyżone ciśnienie w oponie zmniejsza jej powierzchnię kontaktu z podłożem i przyczepność, i zwiększa jej podatność na uszkodzenia od uderzeń i przecięcia.
- Jeżeli obciążenie opony jest niższe od wartości podanej w tabelach ciśnień/obciążenia, opony nie należy pompować do ciśnienia niższego niż minimalne ciśnienie podane w karcie produktowej opony.
Pozostałe strony z pomocą i poradami, które mogą Cię zainteresować:
• Odczytywanie i interpretacja oznaczeń na oponach
• Jak ograniczać zagęszczanie gleby?
• Dociążanie opon
• Jak montować i demontować opony?
• Gdzie znaleźć parametry felg, dętek i zaworów?
• Przepisy dotyczące pojazdów poruszających się po drogach publicznych